Zabıtadan çadırlara müdahale

0
42

Zabıtadan çadırlara müdahale

Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe sahillerinde kaçak kurulan çadırlarla mücadeleye devam ediyor.

Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, güvenlik güçleri ve Bursa Büyükşehir Zabıta ekipleri ile birlikte ilçe sınırları içerisinde bulunan Büyük Kumla, Kumsaz ve Küçük Kumla sahillerinde çadır kurulması yasak olan bölgede çadır kuran çoğunlukla yabancı uyrukluların çadırlarını kaldırdı.

Özellikle bayram tatilini fırsat bilip sahil bölgelerinde çadır kuran tatilcilerden dolayı çok sayıda şikâyet gelmesi üzerine ekipler harekete geçti. Kumsaz, Büyük ve Küçük Kumla sahillerinde birçok çadır tespiti yapan ekipler, öncelikle megafonla uyararak çadırların toplanmasını istedi. Çadırlarını toplamayanlara ise jandarma ve polis tarafından teker teker uyarılarak çadırların toplanmasını sağladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer, sahillerde gereksiz işgallere izin vermeyeceklerini vurgularken, Gemlik’te belirlenen bir çadır alanı olmaması sebebiyle kumsallarda ve kamuya açık alanlarda çadır kurmanın yasak olduğunu ifade ettiler. Her vatandaşın eşit bir biçimde sahilleri kullanma hakkının olduğunu da kaydeden yetkililer, sahillerde gereksiz işgale karşı müdahalenin aralıksız devam edeceğini belirttiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here